Емма Грігг, фахівець з поведінки тварин зі школи ветеринарної медицини Каліфорнійського університету в Девісі, розповіла, чому кішки іноді поводяться дивно.
“Все піддається науковому поясненню. Люди, які більше знають про своїх кішок і краще розуміють їх поведінку, зазвичай, мають з ними більший контакт”, — пояснила ветеринар.
Кішка треться об ногу
Якщо ваша кішка постійно треться головою об вашу гомілку або плутається в ногах, коли ви кудись йдете, то це найкращий прояв прихильності, впевнена лікар. Так тварина хоче показати, що любить вас.
Річ у тім, що у кішок на щоках є нюхова залоза. Якщо кішка доторкається головою до ваших ніг, це означає, що вона відчуває себе в безпеці.
Також за допомогою тертя об ноги тварини можуть помітити одяг людини як частину підвладної території, щоб дати іншим котам інформацію: це моя власність.
Кішка муркоче
Одна з найпоширеніших помилок про кішок, на думку ветеринара Грігг, полягає в тому, що вони муркочуть лише тоді, коли щасливі. Хоча муркотіння зазвичай є ознакою задоволеності, кішки також муркотять, коли поранені або вмирають.
Таким чином, муркотіння вважається ще одним способом звернення за турботою, увагою, комфортом або допомогою.
Кішка мне ковдру
Власники кішок часто помічають, що їх вихованці час від часу починають «місити» м’які поверхні — ковдру або тіло людини. Ветеринар вважає, що така поведінка, швидше за все, збереглася у кішок з дитинства.
Коли кошенята харчуються грудним молоком, вони, зазвичай, мнуть свою матір, щоб допомогти вивільнити молоко. Крім того, таким чином вони додатково заспокоюють себе.
Якщо кішка робить таке зі своїм господарем, це означає, що їй добре і спокійно з цією людиною.
Кішка божеволіє від м’яти
Приблизно 50-75% кішок різко змінюють свою поведінку від запаху м’яти. Є навіть спеціальні ароматизатори зі смаком котячої м’яти, які додаються в іграшки вихованців для корекції поведінки.
Проте реакції на котячу м’яту можуть бути різні: деякі кішки стають дуже м’якими і податливими, а інші — агресивними і активними.
“Це можна пояснити основним активним інгредієнтом рослини — ефірною олією непеталактон. Наркотичний вплив на центральну нервову систему починається через нюхову цибулину і викликає у деяких кішок явну ейфоричну або галюциногенну реакцію”, — пояснила ветеринар.
Кішка любить лежати на клавіатурі
Оскільки багато власників кішок через пандемію коронавірусу продовжують працювати з дому, деякі все частіше помічають, що їх вихованці люблять лежати на книгах і комп’ютерних клавіатурах. Причому тварини вибирають саме ті предмети, якими найчастіше користується їх господар.
Крім того, що від ноутбука або клавіатури виходить таке улюблене кішками тепло, при взаємодії з цими предметами тварини проявляють соціальну поведінку, утворюючи міцний зв’язок з господарем.
Валяючись на наших речах, кішки відчувають знайомий запах, який змушує їх відчути себе в безпеці і в контакті зі своїм господарем.