Синдром хронічної втоми: 8 симптомів, які не варто ігнорувати | News 24 - портал новин


Синдром хронічної втоми: 8 симптомів, які не варто ігнорувати

М’язові болі, провали в пам’яті, поганий сон і навіть нудота і блювота – все це може бути проявами синдрому хронічної втоми.

Синдром хронічної втоми, якому особливо схильні жителі великих міст, а також ті, хто постійно стикаються з підвищеною відповідальністю за життя та благополуччя інших людей і постійно переживають підвищене емоційне навантаження, розвивається поступово. Спровокувати розвиток хвороби можуть перенесені вірусні захворювання (в тому числі банальний грип), життя в неблагополучній соціальній та екологічній обстановці, а також сильний або затяжний стрес. Перші симптоми рідко розпізнаються як ознаки захворювання-найчастіше їх списують на втому і відсутність енергії. Але з часом ознак стає все більше і важливо не втрачати час і звернутися за допомогою, щоб не зіткнутися з більш серйозними наслідками захворювання. Отже, якщо ви помічали за собою ці ознаки, можливо, синдром хронічної втоми — це ваш випадок.

М’язова слабкість

Всім, хто посилено займався в спортзалі або хоча б раз у житті як слід працював на ниві ремонтної або сільсько-господарської діяльності, знайомий стан м’язової слабкості. Неможливість виконувати звичні фізичні навантаження, слабкість і навіть тремтіння в м’язах — це нормально після отриманого навантаження. Але ось якщо ви стикаєтеся з цим без серйозної причини, можливо, мова йде про хронічну втому.

Світлобоязнь

Головні болі, які виникають під впливом певного штучного освітлення, необхідність мружитися, щоб розглянути предмети без роздратування очей — це симптоми чутливості до світла або світлобоязнь. Однією з причин якої може бути синдром хронічної втоми.

Нудота або блювота після фізичних навантажень

Якщо навіть після невеликих фізичних навантажень, з якими ви раніше справлялися майже непомітно для себе, ви відчуваєте нудоту і навіть блювоту, які не проходять протягом доби і довше, вам варто звернутися до лікаря. Причому бажано якомога швидше, в тому числі і тому, що нудота і блювота можуть бути симптомом серцевого нападу.

Проблеми з концентрацією уваги

Люди, які страждають синдромом хронічної втоми, часто не отримують достатньо нічного відпочинку, з-за чого їх мозок не встигає «перезавантажитися» і працює в режимі економії енергії. З-за цього можуть виникати труднощі з концентрацією уваги, проблеми з пам’яттю, сприйняттям і аналізом інформації.

Запалені лімфатичні вузли

Збільшені і болючі лімфатичні вузли попереджають про те, що організму доводиться боротися з вірусом або інфекцією. Часто синдром хронічної втоми виникає як відповідь організму на перенесені вірусні захворювання, так що не дивно, що він часто супроводжується збільшенням лімфовузлів.

Провали в пам’яті

Якщо ви не можете згадати, навіщо прийшли в кімнату, куди поклали важливі документи або що збиралися зробити або сказати наступної хвилини, це також може бути проявом синдрому хронічної втоми. Зверніться до лікаря!

Болі в м’язах і суглобах

Запалення — один з відповідей організму на інфекцію або вірус, з яким йому доводиться боротися. Запалення м’язової або суглобової тканини може бути ознакою того, що наше тіло бореться з вірусом, який спровокував синдром хронічної втоми. Але в будь-якому випадку варто звернутися до лікаря.

Недостатньо глибокий сон

Як відомо, найбільш повноцінний відпочинок ми отримуємо під час фази глибокого сну. Але люди з синдромом хронічної втоми можуть проспати всю ніч, але так і не отримати повноцінного відпочинку, так як постійно будуть знаходитися у фазі швидкого сну — і прокинуться такими ж втомленими, як напередодні, коли лягали в ліжко. Якщо ця ситуація повторюється день у день, вам точно варто звернутися до лікаря за допомогою і підтримкою.admin

Адміністратор сайту

You may also like...