Проблеми з нігтями, які говорять про наявні захворювання | News 24 - портал новин


Проблеми з нігтями, які говорять про наявні захворювання

Поздовжні борозни, жовті, білі або ламкі нігті: за зміною стану нігтьових пластин часто стоять нешкідливі причини. Але деякі симптоми можуть вказувати на такі захворювання, як грибок нігтів, псоріаз або навіть рак шкіри.

Потріскані або ламкі нігті. Часте миття посуду руками без рукавичок, використання засобів для зняття лаку або незахищеного поводження з миючими засобами, роблять нігті пересушеними і крихкими: вони можуть швидко тріскатися і ламатися.

Ніготь, який розколовся. Якщо ніготь розколюється уздовж, це часто говорить про його надлишкову сухість. Інші причини включають дефіцит поживних речовин (наприклад, залізо) або дисфункції щитовидної залози.

Розщеплення на горизонтальні шари. Верхній шар нігтя відділяється – дане явище зустрічається при захворюваннях атопічної форми (атопічний дерматит). Надмірний контакт з водою або миючими засобами, а також дефіцит заліза або кальцію також можуть стати причиною проблеми.

Жовтизна. При регулярному вживанні сигарет нігті вказівного і середнього пальця жовтіють. Краща профілактична міра, а також лікування: кинути палити. Крім того, може допомогти натирання пальців лимонним соком.

Жовтуваті плями. Якщо нігтьова пластина стає шорсткою, немов лущиться, і на ній з’являються жовтуваті плями, це може вказувати на грибок нігтя, а також на псоріаз.

Білі плями. Плями і смужки білого кольору на нігтях можуть виникати з різних причин, в тому числі з-за грибкової інфекції. Загальне біле забарвлення нігтів іноді виявляється знаком хронічного захворювання печінки.

Чорні плями. Найчастіше вказують на синець під нігтем, основною причиною якого є травма. Але якщо чорний колір під нігтем не блідне і зберігається тривалий час, це може бути небезпечним симптомом, зокрема, меланоми (раку шкіри).

Поздовжні борозни. Поздовжні борозни, через які нігті здаються ребристими, можуть бути вродженими. Але також можуть говорити про псоріаз, вікове зменшення кровотоку в кінцівках, а також про порушення обміну речовин або травлення.

Нігті як ложки (койлоніхія). Нігті, які подібні до ложки часто бувають пов’язані з захворюваннями щитовидної залози, алкоголізмом, недоліком вітаміну В2 або заліза в організмі.

Нігті і верхня фаланга пальця, які побіліли або посиніли. Це можлива ознака проблем з кровообігом, серцевої недостатності, захворювання легень, зниження кисню в крові. Кінчики пальців, які побіліли також можуть бути пов’язані з синдромом Рейно.

Кіготь замість нігтя. Нігті, котрі подібні до пазурів виникають із-за деформації ніг або пальців ніг (вальгусна деформація), погано підібраного взуття або порушення кровообігу.admin

Адміністратор сайту

You may also like...