Інструкція: як розпізнати рак у членів сім'ї | News 24 - портал новин


Інструкція: як розпізнати рак у членів сім’ї

Дуже важливо вчасно звернутися до лікаря і застати хворобу, якщо вона є, на ранній стадії.

Подружжя у віці і батьки. Після 40 років починає рости ймовірність захворіти всіма видами раку, а у віці 60-65 років люди потрапляють в основну групу ризику.

Складність в ранній діагностиці раку у людей старшого віку полягає в тому, що у них накопичується багато хронічних захворювань, тому складніше помітити тривожні симптоми.

Звернути увагу варто на загальні ознаки. Так, людина починає несподівано втрачати вагу, скаржиться на слабкість, безсоння, ломоту в м’язах. У всього цього може бути багато причин, але в будь-якому випадку перевіритися варто.

Молодь. Є певні види раку, які найчастіше зустрічаються у квітучих і повних сил людей.

Так, рак молочної залози зазвичай зустрічається у жінок після 40-50 років, але буває і у дівчат. Потрібно звертати пильну увагу на новоутворення, виділення з сосків, зміна їх форми, ущільнення шкіри на грудях.

У молодих буває лімфома Ходжкіна. Третина всіх випадків припадає на вікову групу 20-40 років. Один із симптомів, на який можуть звернути увагу близькі, — збільшені лімфовузли.

Меланома — один з найпоширеніших видів раку у жінок до 30. Вони дуже люблять засмагати, в тому числі в соляріях, що підвищує ризик захворіти. В цьому випадку варто звертати увагу на змінилися родимки.

Діти. Близько третини всіх онкозахворювань у дітей — лейкемія. В цьому випадку характерні слабкість і швидка стомлюваність, зниження активності, блідість шкіри. Дитина може страждати від головного болю і запаморочення, відчувати озноб або задишку.admin

Адміністратор сайту

You may also like...