8 міфів про рак грудей, які не мають нічого спільного з реальністю | News 24 - портал новин


8 міфів про рак грудей, які не мають нічого спільного з реальністю

Ці міфи можуть бути небезпечні для здоров’я, тому що поки ми віримо чомусь несправжньому – справжнє можна пропустити. Будемо уважні.

Кожна десята жінка у віці старше 50 років стикається з раком молочної залози, причому лише половина випадків діагностується на ранніх стадіях, коли імовірність успішного лікування становить 80-95%. Ранній діагностиці захворювання заважають у тому числі і міфи про це захворювання, більшість з яких не тільки не мають нічого спільного з правдою, але і можуть бути по‑справжньому шкідливими і навіть небезпечними для вашого здоров’я і життя.

Міф: Рак неможливо виявити при самоогляді грудей

Насправді: Регулярний самоогляд молочних залоз (бажано проводити один раз в місяць) не замінить огляду у мамолога та УЗД, але це не означає, що від нього варто відмовитися. Профілактично відвідувати мамолога стоїть один-два рази на рік, але саме самостійний огляд молочних залоз допоможе помітити насторожуючі ознаки, які можуть бути ранніми проявами хвороби і вчасно вжити заходів.

Міф: Мамографія може спровокувати рак

Насправді: після 50 років жінкам рекомендується проходити мамограму не рідше, ніж кожні два роки. Мамографія дозволяє контролювати стан молочних залоз і вчасно виявляти зміни, ущільнення або новоутворення, які можуть бути потенційно небезпечні для здоров’я. І незважаючи на те, що при проведенні цього виду скринінгу використовується радіоактивне випромінювання, його доза досить мала і не представляє небезпеки для здоров’я. І відмова від проведення мамографії може виявитися набагато небезпечнішою, ніж та невелика доза випромінювання, яку ви отримаєте під час огляду.

Міф: якщо у вашої мами або бабусі був рак грудей, у вас він теж розвинеться з часом

Насправді: Наявність випадків раку молочної залози в сімейної історії підвищує ризик розвитку захворювання, але важливо пам’ятати, що у 90% пацієнток з цим видом раку ні мама, ні бабуся, ні інші близькі родички не страждали від цієї хвороби. Якщо у когось з ваших близьких родичок рак молочної залози був діагностований до 50 років, це означає тільки те, що вам варто регулярно проводити обстеження молочних залоз і звертати особливу увагу на їх здоров’я. Але це точно не означає, що ви обов’язково захворієте.

Міф: якщо ніхто в сім’ї не хворів на рак грудей, вам теж нема про що турбуватися

Насправді: На генетично обумовлений рак молочних залоз припадає всього 10 відсотків усіх випадку захворювання — решта 90% вважаються спорадичними (і лікарі не можуть встановити ясну причину захворювання) і не обумовлені мутацією генів. Навіть якщо у вашій родині ніколи не було випадків раку молочної залози, слід регулярно проходити профілактичний огляд у мамолога, а також не нехтувати самоогляди.

Міф: якщо у вас рак, ви його не пропустите

Насправді: На ранніх стадіях злоякісні пухлини молочної залози бувають такого маленького розміру або розміщуються настільки глибоко в тканинах, що їх неможливо виявити при пальпації — саме тому важливо регулярно проходити мамографію або УЗД молочних залоз.

Міф: Надмірне вживання цукру може спровокувати розвиток раку грудей

Насправді: Глюкозу містять всі клітини нашого організму, здорові і не дуже. Сам по собі цукор не може змусити здорові клітини переродитися в хворі або збільшити швидкість росту злоякісних клітин. Інша справа, що надмірне споживання цукру (особливо прихованого) може викликати ожиріння, яке саме по собі підвищує ризик розвитку деяких видів раку.

Міф: Постійне носіння бюстгальтера може викликати рак

Насправді: Цей міф заснований на уявленні про те, що неправильно підібраний або надто щільно облягаючий бюстгальтер може порушити циркуляцію крові та лімфатичних рідин і тим самим спровокувати розвиток раку. Але, незважаючи на те, що порушення кровообігу дійсно дуже шкідливе для здоров’я (і тому важливо правильно вибирати бюстгальтер або зовсім відмовитися від його носіння), воно ніяк не впливає на розвиток раку.

Міф: Рак грудей у родичів по чоловічій лінії ніяк не впливає на ваш ризик цього захворювання

Насправді: Сімейна історія раку грудей у родичів чоловічої статі так само важлива, як історія захворювань мами або бабусі — і так само впливає на вашу генетичну схильність до цього захворювання. Тому важливо знати сімейну історію раку грудей не тільки по жіночій, але і по чоловічій лінії.admin

Адміністратор сайту

You may also like...