7 продуктів, які шкодять нашим зубам | News 24 - портал новин


7 продуктів, які шкодять нашим зубам

Не всі продукти однаково корисні. Навіть найулюбленіша їжа може згубно позначатися на здоров’ї зубів і ясен. Ось топ шкідників.

1. Вуглеводи (чистий цукор)

До вуглеводів належать всіма улюблені солодощі: цукерки, кондитерські вироби, морозиво, газовані напої, пакетовані соки, фастфуд. Список можна продовжувати нескінченно.

Чим же так страшний цукор? Він-найкраще харчування для мікроорганізмів, які величезними колоніями живуть в біоплівці на наших зубах. Вживаючи велику кількість солодкого, ми самі готуємо грунт для заселення і зростання патогенної мікрофлори. Вона, в свою чергу, затишно влаштувавшись і отримуючи достатнє харчування, руйнує емаль.

2. Фруктові кислоти

Ми звикли вважати, що фрукти — це джерело вітамінів. Однак фруктові кислоти-наші приховані вороги, які пошкоджують емаль! Особливо агресивними вважаються цитрусові. Що ж робити? Застосування жувальної гумки допоможе збільшити виділення слини, яка нормалізує баланс кислот. При її відсутності можна сполоснути рот водою.

Порада: пийте соки через трубочку. Ці прості правила не вбережуть ваші зуби на 100%, але значно скоротять ризики і захворювання.

3. Фарбувальні продукти і напої

Всім любителям насолодитися келихом червоного вина за вечерею повідомляємо: його пігмент згубний для білизни ваших зубів. Те ж саме відноситься і до звички пити рекордну кількість кави в день. Навіть в малих дозах кави впливає на зубну емаль.

Порада: після ранкової порції напою, що бадьорить, не забувайте полоскати рот водою.

Чорний і зелений чай багато людей вважають нешкідливим і п’ють у великих кількостях. Це помилка. Чай не тільки фарбує зуби, але також може сприяти вимиванню кальцію.

Мало хто влітку може відмовитися від стиглих соковитих ягід: чорниці, вишні, темного винограду. Та й не потрібно. Але все добре в міру. В їх шкірці міститься багато натурального барвника. Звичайно, синій колір за пару годин зникне, але у любителів ягід зуби починають з часом жовтіти. Недарма вживання таких продуктів обмежують після відбілювання зубів.

4. Алкоголь

Чому після вживання деяких спиртних напоїв ви можете відчувати сухість у роті? Тому що алкоголь часто зменшує роботу слинних залоз. Це не дуже добре позначається на зубах тому саме слина нормалізує кислотно-лужний баланс, змиває залишки їжі і бере участь в боротьбі з мікроорганізмами.

5. Їжа з великою різницею температур

Наприклад, кава глясе — прихована бомба для зубів. Тут вам і кава, і солодке морозиво і різкий перепад температури продуктів. Невинне на перший погляд ласощі часто призводить до появи мікротріщин на зубах.

Порада: подивіться при яскравому світлі на ваші зуби. Якщо є тріщинки, зверніться до лікаря гігієніста за “ламінуванням”.

6. Хрусткі снеки

Всі ми любимо перекусити на бігу: це ж так просто, швидко і смачно. А ось що там, в цьому пакеті чіпсів або сухариків? Вся таблиця хімічних елементів! Висушені до стану каменю, ці продукти завдають зубам непоправної шкоди. Не забувайте, що мікротріщини, подряпини і відколи-це перш за все заслуга всіма улюблених снеків.

7. Вода

Регулярне вживання води з підвищеним вмістом фтору може привести до флюорозу і подальшого порушення структури емалі. А адже фтор, якщо він в нормі, не тільки запобігає утворенню каріозного процесу, але і входить в будь-який профілактичний комплекс.

Порада: щоб уникнути порушення структури емалі, встановіть фільтруючу систему або пийте бутильовану воду.

Дотримуйтесь правила, скоротіть вживання шкідливих продуктів, і ваша посмішка буде радувати вас і оточуючих довгі роки.admin

Адміністратор сайту

You may also like...