Як скоротити споживання електрики у приватному будинку? | News 24 - портал новин


Як скоротити споживання електрики у приватному будинку?

Житло будь-якої сучасної людини не може обійтися без електроенергії. Витрати на оплату рахунків за неї нерідко завдають чималої шкоди сімейному фінансовому бюджету. Зменшити витрати на електрику не так складно, як може здатися. Ми надамо корисні поради, які дозволять вам заощадити гроші на комунальних платежах.

Освітлення в будинку

Світлом ми користуємося щодня. І не завжди робимо це раціонально. Знизити витрати за електроенергію, що споживається, можна заміною звичайних ламп розжарювання на світлодіодні. Така проста процедура дасть змогу заощадити протягом року до 120–130 кВт*год лише на одній лампочці.

Люстра, що висить у центрі кімнати, виглядає чудово. Але вона є малоефективним пристроєм, тому що погано освітлює кути приміщення. У цьому електроенергії люстра споживає чимало. Замість неї раціональніше організувати місцеве освітлення, використовуючи переносні світильники, невеликі торшери – підлогові та на тумбочці, або лампочки на прищіпці. Ви здивуєтеся, як багато кіловат годин можна заощадити, якщо відмовитися від використання люстри.

Не забувайте, що брудні плафони освітлювальних приладів, лампи, покриті пилом, поглинають світловий потік на 20–30 %. Якщо їх регулярно не протирати, вам щомісяця доведеться переплачувати за електрику.

Електричні прилади

У будь-якому приватному будинку є безліч дрібних електроприладів, які не є потужними споживачами енергії. На їхньому раціональному застосуванні також можна добре заощадити. До дрібних електричних приладів відносять:

 • супутникові ресивери;
 • модеми;
 • ігрові приставки;
 • музичні центри;
 • іншу техніку, яка використовується час від часу, але завжди залишається підключеною до мережі.

Візьміть для себе за правило щодня проходити по всіх кімнатах і вимикати прилади, що не використовуються. Наприкінці місяця ви побачите, як багато електроенергії вдалося заощадити на такій дрібниці.

Побутова техніка

Велика побутова техніка споживає багато кіловат-годин. Одним із найбільш «ненажерливих» приладів у житлі є електроплита. При грамотній її експлуатації можна заощадити чималі гроші. Дотримуйтесь таких порад:

 • завжди вмикайте плиту на малий або середній рівень потужності, ніколи не залишайте її включеною, якщо нічого не готуєте;
 • замініть звичайний чайник на електричний, останній набагато економічніший;
 • накривайте кришкою каструлі, сковорідки під час приготування.
 • Якщо є бажання та можливість, використовуйте мультиварку замість електричної плити. Вона дуже економічна, автоматично вимикається після завершення конкретної програми приготування страви.

Холодильник постійно включений у мережу. Він споживає багато електрики. Зробити його роботу раціональнішою дозволяють такі рекомендації:

 • не ставте в холодильний агрегат гарячий посуд;
 • тримайте дверцята холодильника відкритими якнайменше часу (грамотно розкладіть продукти всередині, щоб можна було швидко взяти необхідне);
 • накривайте кришками всі каструлі та інші ємності, які ставите у холодильник;
 • у зимовий час розвантажте агрегат, зберігаючи деякі продукти харчування на лоджії чи балконі.

Якщо в будинку є водонагрівач, регулятор температури на ньому встановіть найменший рівень, якого достатньо для підігріву води. Цілком відключайте цей прилад від мережі, коли залишаєте житло на кілька днів. Такі нехитрі дії заощадять протягом року чимало кіловат.

Альтернативна електроенергія

Восени та взимку на опалення будинку потрібна велика кількість енергії. Зменшити витрати електрики можна простими способами:

 • встановити теплі віконні рами, сучасні енергозберігаючі склопакети;
 • утеплити стіни, стелю;
 • змонтувати систему теплої підлоги.

Всі ці заходи дають ефект, але платити за централізоване електропостачання доводиться чимало. Проблема вирішується облаштуванням власної електричної станції, яка працює на безплатній енергії сонячного світла.

СЕС – це по-справжньому вигідно. При комплексному підході вона здатна не тільки повністю забезпечити будинок електрикою, але ще й дозволить заробляти на надлишках вироблених кіловат-годин. Для цього станцію потрібно буде підключити під зелений тариф.

Сонячні батареї для СЕС монтуються на вільних площах у дворах приватних будинків, на дахах. До них підключається додаткове обладнання. Усі витрати на власну сонячну електростанцію окупаються протягом кількох років. А потім вона починає приносити стабільний прибуток своєму власнику.

Заходьте на наш сайт https://generacia.energy/ru/uslugi/dlja-doma/ , отримуйте інформацію про вигоди СЕС, ставте питання експертам «Генерації» та платіть за електрику якнайменше!admin

Адміністратор сайту

You may also like...