Сполучені Штати звинуватили керівництво Китаю в підтримці війни Росії проти України та попередили, що Пекін може зіткнутися з подальшими санкціями у відповідь з боку Сполучених Штатів та інших країн НАТО.
Кемпбелл сказав, що поінформував головний політичний орган НАТО, Північноатлантичну раду, про занепокоєння Сполучених Штатів масштабною підтримкою Росії з боку Китаю, яка допомагає Москві відновлювати елементи її озброєння, включаючи ракети великої дальності, артилерію та безпілотники, а також РЛС та засоби спостереження за пересуваннями на полі бою.
«Те, що ми бачимо в поставках із Китаю до Росії, – це не одиничний випадок чи пара шахрайських фірм, залучених у підтримку Росії, – сказав Кемпбелл. – Це тривалі, комплексні зусилля, які підтримуються керівництвом Китаю і покликані за лаштунками надати Росії всіляку підтримку».
За його словами, дії Китаю створили можливості для Росії не лише на полі бою в Україні, але й дозволили кинути стратегічний виклик іншим країнам Європи.
«Ми розглядаємо це як питання надзвичайної терміновості», – сказав американський дипломат.
Він зазначив, що у відповідь на дії Китаю Європа і США вже запровадили санкції в певних випадках і додав, що очікує від союзників наступних кроків у цьому напрямі.
Минулого місяця Вашингтон запровадив санкції проти 20 компаній, що базуються в Китаї та Гонконгу, не побачивши реакції уряду КНР на його неодноразові попередження щодо неприпустимості підтримки Пекіном російської армії.
Після цього кроку посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що Пекін контролює експорт товарів подвійного призначення відповідно до законів і правил та що звичайна торговельно-економічна взаємодія між Китаєм і РФ відповідає правилам Світової організації торгівлі й ринковим принципам.
Кемпбелл відмовився уточнювати, якими можуть бути подальші кроки, але підкреслив, що західним союзникам потрібно надіслати чіткий і недвозначний сигнал Пекіну про те, що кроки, які робить Китай у бік Росії, небезпечні для довгострокової стабільності в Європі і загрожують європейсько-китайським відносинам.