Вік, на жаль, видають не лише зморшки та сивина, з якими ми вже навчилися боротися. Іноді це можуть бути неочевидні зовнішні деталі, наприклад, нігті.
З роками витончені пальчики втрачають свою красу і безсоромно видають наш вік. Але якщо знати, яким саме чином і з яких причин вони це роблять, можна й цій підступності дати відсіч.
Товщина нігтів
Кератин, така примхлива річ, з віком відмовляється вироблятися так само активно, як у юності. Через це нігті стають ламкими та беззахисними.
Крім цього, в нігтях уповільнюється обмін речовин, клітини, що омертвілі, гірше злущуються, пластина погано піддається обробці і стає товстою.
Такі зміни виглядають неестетично і, на жаль, показують усім, що нам вже не 20 років.
Борозни та ребра
Чи ви помічали, що ваші нігті стали якісь нерівні, на них раптом утворилися борозенки? Це також показник віку.
У молодості ребристість нігтьової пластини може також з’явитися від травм і нестачі вітаміну B12, магнію або цинку. Але вони згодом проходять разом із відростанням нігтя.
А ось із роками борозенки вже стають постійними, і цього, на жаль, не уникнути.
Колір
В ідеалі здорові натуральні нігті виглядають як гарний френч: нігтьова платина рожева, а кінчик вільного краю — білий.
З віком колір змінюється, зазвичай стає жовтуватим (або іноді синюватим) та неоднорідним.
З чим це пов’язано? Вплив зовнішніх факторів (переношене покриття, інфекції) відбиваються на нігтьовій пластині і змінюють її відтінок. Одночасно з цим в організмі виробляється менше кератину — і нігті ростуть повільніше, оновлюються гірше.
Ці два чинники разом призводять до того, що ми довше можемо бачити ці зміни, оскільки для відростання потрібно більше часу.
Суха кутикула
Деякі забувають, що красиві нігті — це, перш за все, доглянута кутикула, яка є природним захистом нігтьової пластини. Але якщо вона пошкоджена або зневоднена, то перетворюється на негарну смужку, яка може підніматися, створювати задирки, пропускати бактерії і вологу… Загалом, приємного мало.
Це неестетично, підкреслюючи вікові зміни. Плюс загрожує викликати запалення.
Як боротися з віковими змінами нігтів
Навчилися справлятися зі зморшками та сивиною — впораємося і з нігтями! Тим більше, що це зовсім не складно і не енерговитратно. Важливо просто пам’ятати про догляд за цією ділянкою тіла.
1. Подбайте про кутикулу. Після прийняття душу злегка, дуже акуратно відсувайте її, щоб вона не стала негарно наростати. Але не обрізайте її під корінь — так ви заберете захист нігтьового ложа.
Використовуйте спеціальні олії та креми, щоб зволожити шкіру та нігтьову пластину. Втирайте засоби з вітаміном Е та маслом жожоба в основу нігтя, роблячи легкий масаж.
Ну і, звичайно, не відривайте задирок, якщо раптом він утворився — це боляче і негарно. Краще акуратно обріжте його біля самої основи.
2. Напевно ви чули про користь сольових ванн для рук. Пестіть свої нігті такою процедурою — вона зменшить шарування, зміцнить пластину і прибере жовтизну.
Розчиніть в склянці теплої води столову ложку морської солі і тримайте в розчині кінчики пальців 15-20 хвилин. Після цього промокніть руки серветкою і обов’язково намажте кремом. Робіть один раз на тиждень, курсом із 10 процедур. Повторити можна за місяць.
3. Знімайте лак засобом без ацетону, щоб не зневодити та не пересушити нігтьову пластину. Від нестачі вологи вона стає тьмяною, ламкою і починає неестетично скручуватися.
4. Але надмірна волога — це теж погано, тому що навантажує нігтьову пластину, послаблює її, зневоднює і навіть викликає задирки. Саме тому щоразу, задумавши справи по дому, надягайте рукавички, щоб захистити і нігті, і шкіру рук.