Найбільша проблема спілкування, з якою стикаються пари, полягає в тому, що партнери розмовляють на різних мовах любові.
Щоб зрозуміти мову любові один одного, потрібно більше спілкуватися про власні бажання і потреби.
«Я хочу, щоб він хоча б іноді дарував квіти».
Чи він знає, як сильно ви цього хочете, чи які квіти ви любите? Ні, але це і так зрозуміло — адже всі жінки люблять квіти. І, в будь-якому разі, не хочу спеціально просити його про це, це ображає його!»
Якщо вам не доводилося вимовляти свою версію останнього рядка подібного діалогу, ви, ймовірно, думаєте, що партнер просто зобов’язаний читати ваші думки.
«Принеси мені квіти, навіть не питаючи про це» — це класична версія проблеми спілкування, з якою стикається більшість пар.
Так, мови кохання — це реальна річ (їх всього 5), і розуміння того, яка мова кохання для вас є головною, може принести вам багато користі.
Чим краще ви розумієте, як люди виявляють свою любов, тим швидше зможете помітити всі ці жести, завдяки яким відчуваєте себе коханою. Коли ви починаєте дарувати і отримувати любов більш індивідуальними способами, це породжує ще більш глибокий зв’язок між вами та вашою другою половиною.
Ще один важливий плюс полягає в тому, що ви можете використовувати це знання в усіх відношеннях — з членами сім’ї, співробітниками, друзями — та з ким завгодно.
Ось опис усіх п’яти мов любові, з допомогою яких можуть спілкуватися кохані люди:
Компліменти
Якщо ця мова кохання є для вас основною, значить, вам найбільше подобається чути визнання — причому в більшій кількості. Почувши такі слова, ви, швидше за все, відчуєте себе по-справжньому щасливою.
Приклади таких компліментів: Сьогодні ти мені здаєшся особливо спокійною і щасливою /Я просто захоплений твоїм вмінням згладжувати напружені ситуації /У чому секрет твого супу? У нього просто чарівний смак!
Подарунки
Справа зовсім не в тому, що ви є матеріалістом. Мова йде про бажання отримати щось відчутне, що буде нагадувати про те, що партнер думає про вас, коли ви не з ним, що він хоче, щоб ви були щасливі.
При цьому ви любите як отримувати, так і дарувати подарунки коханим людям «просто так».
З іншого боку, коли ви не отримуєте те, що вважаєте хорошим подарунком, вам починає здаватися, що партнер не піклується про вас так само, як ви дбаєте про нього.
Вчинки
Якщо ця мова кохання є вашою, то ви відчуваєте себе на сьомому небі, коли вранці чуєте телефонний дзвінок від коханого, який хоче сказати вам кілька приємних слів перед важким робочим днем.
Також ви відчуваєте себе щасливою, коли, повернувшись додому після напруженого відрядження, бачите квартиру прибраною просто до блиску. Тоді ви розумієте, що ваш партнер дійсно піклується про вас.
І навіть говорити не треба, що відбувається у вас на душі, коли партнер, знаючи, що у вас був довгий робочий день, йде вигулювати ваших собак. Це і є мова кохання.
Фізичні дотики
Більшість людей, швидше за все, подумають, що в даному випадку мова йде саме про фізичну близькість (і певною мірою вони будуть праві), але ця мова кохання, швидше, передбачає регулярні, щоденні жести, що демонструють прихильність.
Це може бути масаж ніг, коли ви дивитеся телевізор. Це може бути легке погладжування спини, перш ніж ви заснете. Або він може витирати крапельки поту з обличчя в той момент, коли ви перебуваєте за кермом автомобіля.
Якщо фізичні дотики є вашою мовою любові, значить, вони є кращим способом заспокоїти вас. Більш того, тактильне спілкування лише підсилює почуття любові.
Час, який ми присвячуємо коханій людині
Якщо основна мова кохання вашого партнера — це час, тоді для нього немає нічого приємнішого за зоровий контакт, що встановлюється між вами, коли ви просто сидите поруч.
І тригодинна вечеря, під час якої ви постійно перевіряєте телефон, не йде з таким проведенням часу ні в яке порівняння. Якщо йому вдається дістати на якийсь термін вашу безроздільну увагу, він відчуває себе абсолютно щасливою людиною.
Так мало того, він здатний відчути повне розслаблення і задоволення, коли ви, наприклад, удвох сидите в одній кімнаті і працюєте над своїми проектами, навіть не дивлячись один на одного і не кажучи ні слова.
Потрібно пам’ятати, що ми зазвичай даруємо любов саме тим способом, яким нам самим подобається її отримувати. І в цьому й полягає вся складність. Навчіться давати партнеру саме те, що він хоче, а не тільки те, що ви хотіли б отримати самі.
Коли ви розумієте, що людина говорить з вами власною мовою любові, постарайтеся оцінити зміст, вкладений у її вчинки, дотики, слова, особливі подарунки та той час, який вона проводить разом з вами.
Чим більше ви починаєте помічати, тим більше починаєте цінувати, і тим більше, природно, надихаєтесь на те, щоб почати сприймати і говорити на всіх існуючих мовах любові самостійно. І це буде повною вашою перемогою.