Симптоми і перша допомога при перегріванні собаки | News 24 - портал новин


Симптоми і перша допомога при перегріванні собаки

У спекотну погоду ваша собака може піддаватися ризику перегріву і зневоднення. Але є попереджувальні ознаки, на які ви повинні звернути увагу. Ці симптоми перегріву і зневоднення, а також поради про те, як виправити ситуацію, додадуть вам впевненості в тому, що в цьому сезоні вона благополучно перенесе літню спеку.

Як дізнатися, чи перегрівається собака

Є кілька способів перевірити зневоднення. Запалі очі і сухість у роті, яснах і носі — все це ознаки зневоднення. Ви також можете перевірити еластичність шкіри вашої собаки, обережно потягнувши вгору складку на загривку. Чим довше шкіра знаходиться в початковому положенні, тим більше зневоднена собака.

На відміну від людей, собаки не можуть покладатися на потовиділення, щоб знизити температуру свого тіла, тому вони важко дихають, щоб охолонути. Це ознака того, що вашій собаці жарко і вона намагається охолонути. Часте, гучне дихання також може бути проявом того, що собака перегрівається.

Іншими більш екстремальними ознаками перегріву у собак є колапс або судоми, яскраво-червоні або сині ясна, блювота і діарея.

Варто також відзначити, що порода має значення. Бульдоги, мопси, боксери і інші собаки з плоскою мордочкою, відчувають більше труднощів з охолодженням свого тіла через їх коротку морду.

Крім того, довга шерсть собаки може вберегти її від сонячних опіків або захистити від раку шкіри. Стрижка може бути доречною, але, можливо, не варто стригти шерсть собаки до самої шкіри в спробі забезпечити їй прохолоду влітку.

Що робити, якщо собака перегрілася

Прості способи уникнути перегріву і зневоднення аналогічні людським:

  • переконайтеся, що собака п’є багато води;
  • перемістіть її в тінисте, прохолодне місце;
  • заохочуйте скупатися у водоймі або прийняти душ під шлангом.
  • якщо ситуація більш екстремальна, намочіть собаку і негайно доставте до ветеринара.admin

Адміністратор сайту

You may also like...