Що робити господарям, якщо їх кішка почала кусатися: корисні поради | News 24 - портал новин


Що робити господарям, якщо їх кішка почала кусатися: корисні поради

Вони здаються настільки милими, рука так і тягнеться погладити кішечок. Але іноді кішки стають агресивними: здійснюють напади на ноги, дряпаються, можуть вкусити. Терпіти таку поведінку, звичайно, не варто. Але, перш ніж карати свого вихованця, варто розібратися у причинах його потворного вчинку.

Гра і мисливський інстинкт

Під час активної гри кішка може, перезбудившись, вчепитися кігтями у господаря. Справа у тому, що з дитинства гра асоціюється також з бійкою, адже кошенята, граючи, вчаться захищати себе у дорослому житті. А часом у домашній улюблениці прокидається дикий звір, який виходить на полювання. Наприклад, на ноги господаря.

Як поводитись

Візьміть агресора за шкіру, підніміть і подивіться пильно у очі. Після цього відпустіть. А можна зробити ще простіше — перемикніть його увагу на іграшку.

Страх, переляк

Зазвичай у цьому випадку кішка намагається втекти, але якщо у неї виникає відчуття, що сховатися нікуди, вона спіймана у кут, то починає проявляти агресію. Іноді вона може злякатися не лише реальних, але й уявних речей.

Як поводитись

Не бийте кішку, не кричіть на неї, оскільки це може викликати чергову хвилю страху і кішка почне кидатися на вас. У даному випадку краще промовчати. Якщо кішка злякалася чогось за дверима, відкрийте двері і покажіть, що там нічого немає.

Біль і хвороби

Підкоряючись інстинкту, кішка може захищати себе від джерела болю, навіть якщо ви просто захочете зробити їй укол. До того ж у хвостатих чутлива шкіра, ви можете заподіяти незручність, навіть трохи зачепивши її. Також деякі хвороби (менінгіт, ішемічний синдром, сказ, токсоплазмоз) можуть викликати агресію.

Як поводитись

За появи агресії відвідайте ветеринара, зробіть аналізи — можливо, коту необхідне лікування.

Ласка

Причина такої реакції на ласку до кінця не з’ясована. Але трапляється, що звір спочатку лягає на спину, підставивши вам живіт для погладжування, ви його гладите, і котик муркотить. Але через кілька хвилин поведінка змінюється — кішка починає знервовано смикати хвостом, кусати і дряпати вас. Вона може просто перезбудитися через те, що ви занадто довго її гладите.

Як поводитесь

Навчіться розуміти вашу вихованку і не доводьте її до кордонів терпіння. Гладьте її доти, поки їй приємно.

Захист території та переадресація

Квартиру, яку ви вважаєте своєю, кішка теж визнає рідною домівкою. А якщо у вас виникне бажання зігнати її з улюбленої ліжка, то обурення не змусить на себе чекати. Появу сторонньої тварини на своїй території вона сприймає дуже гостро.

Якщо ваша вихованка не може виплеснути усю свою злість на джерелі її агресії, то вона може зробити це на вас — варто потрапити їй під лапу. Наприклад, побачивши пташку за вікном, кішка може почати хвилюватися, а тут підійдете ви, нічого не підозрюючи, і вирішите її приголубити. Замість подяки ви отримаєте укус.

Як поводитись

У цьому випадку може допомогти стерилізація.

Друга кішка вдома

Один кіт потрапляє іншому “під гарячу лапу”, починає кричати і шипіти, а агресор сприймає це як загрозу. Напад знову повторюється. І це відбувається по колу.

Як поводитись

Треба ізолювати тварин. Можна зробити таким чином, щоб вони не могли накинутися одна на одну, але при цьому “бачилися”, наприклад, відгородивши їх стінкою з плексигласу. Перебувати разом вони можуть, лише якщо ви за ними стежите і можете вчасно зупинити агресію: побризкавши з пульверизатора, видавши різкий звук. Якщо 2-3 тижні тварини за вашої присутності не б’ються, їх можна вивести з ізоляції і дати поспілкуватися, навіть коли вас немає поруч.

Як поводитися з агресивною кішкою

  1. Якщо тварина вчепилася у вас зубами або кігтями, не намагайтеся виривати постраждалу частину тіла. Спробуйте заспокоїти кішку, ніжно погладжуючи їй лапи і подушечки, поки вона не розслабиться. При цьому спокійно з нею розмовляйте.
  2. Не можна робити різкі рухи, намагатися піти. Зачекайте, поки кішка заспокоїться, прийде до тями. А потім йдіть.
  3. Не можна карати кішку. Це може призвести до нервового зриву, а це означає, що вихованка може стати ще більш агресивною.
  4. За умови частого прояву агресії краще звернутися до ветеринара, який призначить транквілізатори у мікродозуванні. Інколи будете заспокоювати тварину.
  5. Зверніть увагу на харчування — можливо, його треба урізноманітнити. Одноманітна або білкова їжа повинна бути розбавлена днями з овочами і рибою.
  6. Фіксуйте ситуацію, у якій відбувався напад, тоді буде легше виявити причину і розібратися з нею.admin

Адміністратор сайту

You may also like...